Sięgnij po poradnik “Dom bez rachunków”

Pobierz i przeczytaj poradnik w pdf na temat "Domu bez rachunków".

Przeczytaj
Dla kogo jest ten poradnik ?

Zadaniem poradnika “Dom bez rachunków” jest pomoc projektantom, architektom i instalatorom w zakresie doboru, projektowania i wykonania systemu składającego się z instalacji fotowoltaicznej (PV), pompy ciepła, zasobników ciepła i ciepłej wody oraz wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła w budynkach jednorodzinnych.
Z pewnością przyda się on także inwestorom planującym budowę nowoczesnego, przyszłościowego i taniego w eksploatacji domu.

O czym jest poradnik “Dom bez rachunków?

Poradnik traktuje o systemach grzewczych z pompą ciepła z funkcjami ogrzewania, chłodzenia i przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Działają one w połączeniu z instalacją PV o mocy do 10 kWp, która współpracuje z siecią energetyczną (on-grid) i funkcjonuje w ramach systemu opustu.

Wspólny materiał branży

W prace nad przygotowaniem poradnika zaangażowało się wiele
organizacji branżowych , firm i instytucji. Łączy nas idea praktycznego powiązania obecnych możliwości technologicznych w budownictwie z ich dostępnością (także cenową) dla inwestorów indywidualnych. Niewątpliwie ważna jest też popularyzacja technologii zapewniających wysoki standard użytkowy i ochronę środowiska, w którym mieszkamy i żyjemy.